top of page
  • Tuğçe Şahin

18 Aralık Sağlık Yöneticileri Günü

Her yıl 18 Aralık günü kutlanan sağlık yöneticileri günü, sağlık yönetimi lisans mezunu öğrencilerinin ve alanda hizmet veren sağlık yöneticileri için yaptıkları mesleğin öneminin vurgulandığı gündür.Gelişen sağlık teknolojileri ile bu alanda hastane hizmetlerinin yönetimindeki açık her geçen gün daha da artmakta olup bölüme olan ihtiyaçta bununla doğru orantılı olarak artış göstermektedir diyebiliriz. Sağlık yönetimi bölümü çok köklü bir bölüm olmakla beraber alacağınız akademik eğitimi sağlığın farklı alanlarındaki lisans üstü eğitimleriyle tamamlayıp akademik kariyer yapmayı düşüneceğiniz bir bölümde olabilir.


Bölüm mezunlarının sahip olması gereken yetkinlikler her geçen gün artmakla birlikte, gelişen değişen ve dijital yönde ilerleyecek sağlık sistemlerinin planlamaları başarılı bir şekilde yapılması beklenmektedir.Türkiye’nin değişmekte olan sağlık sistemi; bu alanda eğitim almış, donanımlı ve sağlık sektörünün iç dinamiklerini bilen sağlık yöneticilerine olan ihtiyacı arttırmıştır. Bu nedenle son yıllarda da ülkemizde Sağlık Yönetimi bölümü sayısı giderek artıyor. Sayısı artan bölümümüzün mezunları da artmış olmakta olup alanda kendinizi gerçekten gösterebileceğiniz yetkinliklere sahip olmanızı da zorunlu hale getirmektedir. Hem sağlığın tüm iç sistemini anlayabilirim hem de bunu liderlik yetkinliğimle birleştirip iyi bir sağlık yöneticisi olabilirim diyorsanız ve sürekli öğrenmeye hazırım diyorsanız hiç düşünmeden seçim yapabilirsiniz.


Değişmekte olan sağlık sistemlerinde 21.yüzyıl yetkinliklerine sahip olan sağlık sistemi yöneticileri köklü değişimlerle birlikte her geçen gün iyileştirmeye, yenilemeye ve dönüştürmeye devam edecektir.


Sağlık Yöneticileri Günümüz Kutlu Olsun!

Comments


bottom of page