top of page

Üreme Sağlığını Gençler Bilir!

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) tarafından desteklenen projede gençlerin üreme hakları, üreme sağlığı, güvenli seks, istenmeyen gebeliklerden korunma ve cinsel yolla aktarılan enfeksiyonlar gibi konularda farkındalıklarını artırmak amaçlanmaktadır.

Proje, Kasım-Aralık 2021 tarihlerinde yürütülmüş olup, araştırma ve atölye çalışmaları ile üreme sağlığı hakları konusunda farkındalık artırıcı faaliyetler hazırlanmıştır.

​Proje kapsamında 500’e yakın katılımcı ile "Gençlerde Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Farkındalığı" konulu  bir araştırma yapılmış, araştırma sonuçları rapor halinde kamuoyu ile paylaşılmıştır. HIV ve AIDS konulu ve HPV konulu 2 atölye çalışması yapılmış, bu konuları içeren 2 eğitim içeriği oluşturulmuştur. 50 sosyal medya görseli hazırlanmıştır. Ayrıca 1 Aralık Dünya AIDS Gününde 300'den fazla gencin katılımıyla stand çalışması yapılmıştır.

Adsız tasarım (2).png

HIV ve AIDS

Eğitime ulaşmak için tıklayınız.

1.png

HPV

Eğitime ulaşmak için tıklayınız.

Adsız tasarım (3).png

Gençlerde Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Farkındalığı Araştırması

Yaklaşık 500 gencin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz araştırmanın raporuna ulaşmak için tıklayınız.

Adsız tasarım.png

Sosyal Medya Paylaşımları

Instagram sayfamızdan cinsel yolla aktarılan enfeksiyonlar ve gençlerin üreme sağlığı konularında farkındalık oluşturmak için yaptığımız paylaşımlara ulaşmak için tıklayınız.

tapv logo.png

“Bu yayın Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı desteği ile hazırlanmıştır. Bu yayın içeriğinin sorumluluğu tamamıyla Sağlık Hakkı Derneği'ne aittir ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.”

bottom of page