top of page

Genç Kadınlar İçin Üreme Sağlığı

Genç Mültecileri Destekleme Programı bünyesinde gerçekleştirilen proje, Türkiyeli ve mülteci genç kadınların gebelik ve doğum komplikasyonları, şiddet ve istismar, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, psikolojik sorunlar ve üreme sağlığı hizmetlerine erişim yetersizliği, üreme sağlığı sorunları hakkında bilgi eksikliklerini gidererek, özellikle genç mülteci kadınların bilgi düzeylerinin yükselmesini sağlayarak kendi sağlıklarını korumalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Proje, Haziran-Temmuz 2021 tarihlerinde yürütülmüş olup, güncel bilimsel bilgilerin sadeleştirilerek pratik bir şekilde aktarılması yoluyla materyaller hazırlanmıştır.

Proje kapsamında Türkçe ve Arapça 2 kitapçık yayınlanmış, 18 toplantı yapılmıştır. 5 blog yazısı, 46 sosyal medya görseli hazırlanmıştır. Yayınlanan kitapçıklar Hatay ilinde 200 Türkiyeli ve mülteci genç kadına dağıtılmıştır. Dijital olarak ise 1000 genç kadına gönderilmiştir.

Projenin devamında kitapçıkların İngilizce ve Farsça'ya çevirileri yapılarak kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Üreme Sağlığı Kitapçığı

Genç kadınların ve mültecilerin üreme sağlığı konusunda hazırladığımız pratik bilgilerden oluşan kitapçığımıza Türkçe ve Arapça  dillerinde ulaşmak için tıklayınız.

Adsız tasarım (1).png

Blog

Genç kadınların ve mültecilerin üreme sağlığı konularında gönüllülerimizin hazırladığı yazılara ulaşmak için tıklayınız.

Adsız tasarım.png

Sosyal Medya Paylaşımları

Instagram sayfamızdan genç kadınların ve mültecilerin üreme sağlığı konularında farkındalık oluşturmak için yaptığımız paylaşımlara ulaşmak için tıklayınız.

bottom of page