top of page

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı

Friedrich-Ebert-Stiftung Türkiye Temsilciliği'nin destekleriyle gerçekleştirilen projede, cinsel sağlık, üreme sağlığı ve üreme sağlığı hakları konularında farkındalık oluşturmak için pratik bir bilgi kaynağı oluşturmak ve bilgi eksikliklerini gidermek amaçlanmıştır.

Proje daha önce yürütmüş olduğumuz Genç Kadınlar İçin Üreme Sağlığı Projesi'nin sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında kurgulanmıştır. Önceki projenin yararlanıcı ve uzman geri bildirimleri göz önünde bulundurularak hazırlanan kitapçığa, kadın sağlığı danışma merkezleri, üreme sağlığı desteği sağlayan kuruluşlar, şiddete karşı başvurulabilecek kuruluşlar gibi başlıklar eklenmiş, İngilizce ve Farsça çeviriler eklenmiş, İstanbul'da dağıtıma uygun hale getirilmiştir. 

Proje, Kasım-Aralık 2021 tarihlerinde yürütülmüş olup, güncellemiş olduğumuz kitapçıkların basımı ve dağıtımının yapılması çalışmalarını kapsamaktadır.

Proje kapsamında kitapçık, Türkçe, Arapça, Farsça, İngilizce olarak yayınlanmıştır. 1250 adet kitapçık, İstanbul'da bulunan 100'den fazla lokasyonda kullanıcıların yararlanabileceği kuruluşlara yerleştirilmiştir. Bu kuruluşlar, ücretsiz üreme sağlığı hizmeti sağlayan merkezler, sağlık alanında, mülteci alanında çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşları ile kadın ve mültecilere hizmet sağlayan kamu kuruluşlarından oluşmaktadır. Materyallerin dijital olarak yaygınlaştırılma süreci devam etmektedir.

Adsız tasarım (6).png

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Kitapçığı

Cinsel sağlık ve üreme sağlığı konusunda hazırladığımız, pratik bilgilerden oluşan kitapçığımıza Türkçe, İngilizce, Arapça, Farsça ve Kürtçe dillerinde ulaşmak için tıklayınız.

bottom of page